Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/home/simtaszuikiu/domains/100zuikiu.lt/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/themes/default) is not within the allowed path(s): (/home/zuiult/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/zuiult/domains/100zuikiu.lt/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/forms/wpdFormAttr/Form.php on line 139
Kodėl svarbu plauti rankas? - 100 zuikių

Kodėl svarbu plauti rankas?

Šis eksperimentas padės mažiems vaikams vaizdingai parodyti – kodėl gi būtina plauti rankas.

Šiai veiklai reikės:

Ant lapo nupiešiame bakterijų ir virusų. Lapą įdedame į maišelį ir užspaudžiame. Ant maišelio išorinės pusės padedame vaikui apibrėžti savo ranką, o jeigu telpa – dvi. Prileidžiame kriauklę arba gilią talpą vandens. Merkiame maišelį į vandenį vertikaliai ir žiūrime iš viršaus. Kas vyksta? Rankos tampa švarios – bakterijų nebėra.

Eksperimento paaiškinimas: Ant lapo nupieštų bakterijų ir virusų nebematome vandenyje dėl optikos reiškinio vadinamo visišku vidaus atspindžiu. Tai reiškinys, kuris susidaro, kai šviesos spinduliai sklinda iš optiškai tankesnės terpės į mažiau optiškai tankesnę terpę. Eksperimentas yra susijęs su refrakcija, todėl padėtis, iš kurios žiūrime taip pat yra svarbi.

Kai žiūrime į vandenį iš viršaus, atsispindės pilnas atspindys ir šviesa iš piešinio esančio maišelio viduje nepateks į akis. Todėl maišelyje ant popieriaus nupiešto piešinio nematyti. Ant maišelio šviesa nėra visiškai lūžusi, todėl nupieštas rankas vis tiek matote. Ištraukę maišelį iš vandens matome abu piešinius.

Eksperimento video:

Žaidžiant su smulkiomis detalėmis ar atliekant eksperimentus pasirūpinkite vaikų saugumu, nepalikite jų vienų.

3.5 2 votes
Patiko? Įvertinkite!
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Jūsų krepšelis yra tuščiasGrįžti į parduotuvę