Raidžių ir skaičių pasaulis

Kelios idėjos kaip paprastai, bet smagiai pasinerti į raidžių ir skaičių pasaulį. Tam reikės visai ne daug priemonių, o svarbiausia kursite užduotis kartu su vaiku. Mokymasis prasidės jau ruošiant užduotis ir to net nepastebint.

  1. Ant apskritimų surašome skaičius ir aritmetinius ženklus. Mokomės skaičiuoti!

2. Ant apskritimų surašome skaičius nuo 1 iki 10, juos sudėliojame eiliškumo tvarka nuo mažiausio iki didžiausio, o po to atvirkščiai.

3. Panaudojant spalvinimo priemones, akytes ir mini skalbinių segtukus ar spalvotą popierių pasigaminame vabzdžių! Kiek jie turi kojų ar taškelių?

4. Ant apskritimų užrašome raides ir dėliojame skiemenis ar žodžius, garsiai juos ištariant.

5. Žaidžiame atminties lavinimo žaidimą. Nuspalviname apskritimus skirtingomis spalvomis (po du apskritimus visų spalvų), išdėliojame ant lygaus paviršiaus nenuspalvintomis nugarėlėmis į viršų. Užduotis – surasti vienodų spalvų poras. Pasunkinimas. Vienos eilės metu galima atversti tik du apskritimus.

6. Ant apskritimų surašome didžiąsias ir mažąsias raides. Surandame raidelių poras.

7. Ant vienų apskritimų užrašome skaičius, o ant kitų nupiešiame atitinkamą skaičių taškiukų. Surandame to paties skaičiaus ir taškiukų apskritimų poras.

8. Ant apskritimų užrašome skaičius ir raides. Atskiriame į skirtingas krūveles skaičius ir raideles.

Žaidžiant su smulkiomis detalėmis ar atliekant eksperimentus pasirūpinkite vaikų saugumu, nepalikite jų vienų.

Aktualu:

Daugiau idėjų:

Varpeliai plaukikai

Varpeliai plaukikai

Varpeliai plaukikai Ši paprasta veikla mažiesiems leis pajusti galią savo rankomis. Turint stebuklingą magnetinę lazdelę – galima diriguoti ja ir …

Skaityti »
skaičiuojame su mašinytėmis

Skaičiuojame su mašinytėmis

Mokomės skaičiuoti? Puiku, darykime tai žaisdami. Mašinyčių stovėjimo aikštelė – skaičiukų mokyklėlė. Šiai veiklai reikės: Kartoninė dėžė Spalvoti lipdukai Markeris …

Skaityti »