Veiklos keliaujant su vaikais automobiliu

Jei tenka keliauti su vaikais, žinote, kad kartais tai gali būti labai daug kantrybės reikalaujanti veikla 🙂 Dalinamės keliomis mūsų patikrintomis veiklomis ir idėjomis, kad kelionė neprailgtų.

 1. Turėkite kelionės planą ar žemėlapį ir padalinkite didesnį atstumą į mažesnes atkarpas. Vaikams taip bus daug lengviau sulaukti sekančio kelionės taško. Kiekviename taške suplanuokite, kas pasikeis – žaisite žaidimą, gaus užkandžių, skaitysite knygą, bus sustojimas ar pan. Kaip mūsų kelionės planas atrodė pamatysite atsisiuntę formoje aukščiau.
 2. Turėkite užkandžių ir atsigerti kelionės metu. Tai BŪTINA 🙂
 3. Turėkite dėžutę ar aplanką, kuriame būtų sudėti lapai, pieštukai, flomasteriai, spalvinimo knygutės ir pan. savarankiškoms veikloms jei vaikai nuobodžiauja.
 4. Žaiskite žaidimus visi kartu. Mūsų mėgstamiausi kelionės metu:
 • Atspėti sugalvotą žodį užduodant klausimus, į kuriuos galima atsakyti TAIP/NE
 • Sugedęs telefonas
 • Apibūdinti žodžius iš kortelių (Alias)
 • Kurti istoriją kiekvienam iš eilės pridedant po 2-3 žodžius
 • Sugalvoti kuo daugiau žodžių/vardų/gyvūnų iš tam tikros raidės
 • Atminties žaidimas. Pirmas žaidėjas pradeda sakydamas: Į kelionę pasiėmiau, pvz. kuprinę, antras žaidėjas turi pakartoti ir pridėti savo sugalvotą žodį, trečias pakartoti 2 pirmus žodžius ir pridėti, ir t.t.
 • Raidės paieška. Kiekvienas žaidėjas pasirenka po kažkokią raidę ir turi per tam tikrą laiką surasti kelyje kuo daugiau šitų raidžių (pvz. mašinų numeriuose, miestų pavadinimuose ir t.t.)

5. Bingo žaidimas. Su mažaisiais galima tiesiog vardinti skaičius, su vyresniais žaisti sakant aritmetikos veiksmus, o jiems tenka suskaičiuoti. Greita, paprasta ir mums visada tinkama. Mūsų skaičių iki 20 bingo galite atsisiųsti.

6. Kelionės seklio žaidimas. Kelionės metu reikia surasti duotus objektus. Objektų kelionėje ir kelio ženklų paruošti šablonai.

7. Automobilių skaičiavimas. Jei važiuojate greitkeliu, kuriame objektus rasti daug sunkiau, bet yra daug mašinų, pravers mašinų skaičiavimo užduotis. Reikia pažymėti pamatytos spalvos automobilį.

8. Turėkite žaidimų, kurie yra patogūs žaisti keliaujant, netepa, neišsibarsto ir pan. Štai mūsų tokių žaidimų TOP 3.

Magnetinė dėlionė

Medinė lenta dėlionė

Geometrinė lenta 11×11

O svarbiausia – nusiteikite kiekvienai kelionei kaip mažam nuotykiui ir leiskitės kartu į šį nuotykį:)

Daugiau idėjų:

Helovyno matematika, paveikslėlis su skaičiavimo užduotimis

Helovyno matematika

Net šventes galima išnaudoti smagiam pasimokymui ir prasmingam laiko praleidimui. Helovyno matematikos užduotys įtrauks vaikus į procesą ir padės lavinti …

Skaityti »
abėcėlė mokytis rašyti

Mokomės ABĖCĖLĘ

Lavinamę ir rankytes ir galvytę mokydamiesi abėcėlę. Per veiklą lengviau įsimenamos raidės ir kartu išmokstama jas rašyti. Faile rasite visą …

Skaityti »