Ar Jūsų vaikai saugūs vasarą?

Vaikų saugumas

Vasara yra toks nuostabus metas, kupinas džiugių šeimos akimirkų ir lydimas laisvės pojūčio. Vaikų nebeslegia mokslų našta, o ir tėvai dėl to šiek tiek gali atsipūsti. Tikrai, ne vienas tėvas pripažįsta, kad su mokyklinio amžiaus vaikais tarsi patiems tenka į mokyklinį suolą grįžti. Tačiau vasarą, ypač kai vyresni vaikai praleidžia daugiau laiko vieni, gali tykoti ne tik įkąsti norintis uodas, bet ir kur kas rimtesni pavojai. Tad norime pasidalinti praktiniais patarimais, į ką reikėtų atkreipti dėmesį vaikų vasaros atostogų metu. 

Saugus internetas

Populiarėjant virtualiai komunikacijai, vaikai ir paaugliai vis daugiau laiko praleidžia internete. Tinkamai juo naudojantis, internetas gali suteikti daug naudingos informacijos. Tačiau būtina vaiką informuoti apie visus interneto keliamus pavojus. Nevalia bendrauti su nepažįstamaisiais, atskleisti savo duomenis (adresą, telefono nr, tėvų darbovietę, darbo laiką ir t.t.). Nuo netinkamo turinio galima vaikus apsaugoti įdiegiant tam tikras programas jų išmaniuosiuose telefonuose (“OurPact”, “Norton Family”, “Kaspersky SafeKids” ir kitas).

Bendravimas su nepažįstamaisiais

Bendravimas su nepažįstamaisiais galimas ne tik internete, bet ir realiame gyvenime. Ir tai netgi yra pavojingiau. Vaikams nuo pat mažens būtina pasakoti, kad nesileistų į jokias kalbas su nepažįstamais žmonėmis, nesėstų į jų automobilius, jei siūlosi pavežėti. Labai gerai, kuomet vaikas žino savo adresą, tėvų telefono numerį. Jei vaikas dar labai mažas, einant į didesnius susibūrimus, galima jam parūpinti apyrankę su tėvų telefonų numeriais, tuo atveju, jei kartais pasimestų. O taip pat vaikui galima paaiškinti, kad pasiklydus, saugiau yra dairytis šeimų su vaikais ir būtent jų prašyti pagalbos. Taip bus mažesnė tikimybė, kad žmonės su vaikais turėtų piktų kėslų. 

Siūlome pažiūrėti šį socialinį eksperimentą, kaip lengvai vaikus užkalbina nepažįstamas žmogus

Vandens pramogos

Kad ir kaip tėvams malonu būtų pasikaitinti saulutėje ir bent trumpam, pakėlus akis į dangų, pasimėgauti ramybe, visgi, akių nuo vaikų negalima nuleisti nė sekundei, ypač esant šalia gatvės ar vandens telkinių. Neretai skaudžiausios istorijos prasideda “Aš vos minutei nusisukau”. Todėl būtina prie vandens ne tik vaikus stebėti, bet dar ir pasirūpinti saugumo priemonėmis – gelbėjimosi liemenėmis, plaukimo ratais ar rankovėmis. Esant prie jūros, reikėtų atkreipti dėmesį į gelbėtojų pastabas ir vėliavėles ant kranto. O jei kartais atsitiktų taip, kad pagautų banga ir neštų link jūros, efektyviausia yra plaukti ne tiesiai į krantą, o išilgai link jo. Šis svarbus faktas net gali išgelbėti gyvybę.

Erkės

Vasara asocijuojasi ne tik su šviežiomis uogomis, žydinčiomis gėlėmis ar maudynėmis, bet ir su labai nemaloniais, kraują siurbiančiais parazitais – erkėmis. Erkių turėtų saugotis tiek pasiskiepiję, tiek nepasiskiepiję žmonės. Nors ir yra skiepai nuo erkinio encefalito, visgi nuo laimo ligos neapsaugotas nė vienas. Reikėtų vengti aukštos žolės, o keliaujant į mišką – pasirūpinti tinkama apranga ir avalyne. T.y. rinktis tokius drabužius, kurie uždengia visą kūną ir apsiauti uždarus batus. Ant šviesių drabužių šie parazitai bus lengviau pastebimi. Taip pat galima naudoti ir specialius purškalus, atbaidančius nepageidaujamus gyvius. O grįžus iš miško, labai gerai iškratyti visus drabužius, kad įsitikintume, jog nieko neparsinešėme. Dar norime atkreipti dėmesį į vieną svarbų dalyką – jei po pabuvimo gamtoje jums sukilo temperatūra, nenurašykite visko permainingiems orams ar per šaltiems gėrimams, nes tai gali būti ir vienas iš erkių sukeliamų ligų požymis, o įsisiurbusios erkės kartais galime ir nepastebėti.

Tikimės, kad šie praktiniai patarimai buvo naudingi ir vasara jums atneš tik džiugias akimirkas.

Daugiau idėjų:

Burbuliukai balione

Šiai veiklai reikės: Vandens karoliukų Balionų Vandens burbuliukai balione – nuostabi mankšta rankoms ir puikus būdas įtampai mažinti. Į balioną …

Skaityti »

Paukščių dirbtuvės

Kovo 10-ąją Lietuvoje minima 40-ies paukščių diena, siejama su masiniu paukščių parskridimu tėviškėn. Apytikriai keturiasdešimt paukščių rūšių kasmet išskrenda iš …

Skaityti »

Ridu ridu ridenu…

Ridenimo veiklos vaikams labai patinka. Ir nesvarbu, ką ridenti, svarbu pats procesas. Tad jei turite nuo Velykų likusi margučių ridenimo …

Skaityti »