Vasara yra toks nuostabus metas, kupinas džiugių šeimos akimirkų ir lydimas laisvės pojūčio. Vaikų nebeslegia mokslų našta, o ir tėvai dėl to šiek tiek gali atsipūsti. Tikrai, ne vienas tėvas pripažįsta, kad su mokyklinio amžiaus vaikais tarsi patiems tenka į mokyklinį suolą grįžti. Tačiau vasarą, ypač kai vyresni vaikai praleidžia daugiau laiko vieni, gali tykoti ne tik įkąsti norintis uodas, bet ir kur kas rimtesni pavojai. Tad norime pasidalinti praktiniais patarimais, į ką reikėtų atkreipti dėmesį vaikų vasaros atostogų metu.
Saugus internetas
Populiarėjant virtualiai komunikacijai, vaikai ir paaugliai vis daugiau laiko praleidžia internete. Tinkamai juo naudojantis, internetas gali suteikti daug naudingos informacijos. Tačiau būtina vaiką informuoti apie visus interneto keliamus pavojus. Nevalia bendrauti su nepažįstamaisiais, atskleisti savo duomenis (adresą, telefono nr, tėvų darbovietę, darbo laiką ir t.t.). Nuo netinkamo turinio galima vaikus apsaugoti įdiegiant tam tikras programas jų išmaniuosiuose telefonuose (“OurPact”, “Norton Family”, “Kaspersky SafeKids” ir kitas).
Bendravimas su nepažįstamaisiais
Bendravimas su nepažįstamaisiais galimas ne tik internete, bet ir realiame gyvenime. Ir tai netgi yra pavojingiau. Vaikams nuo pat mažens būtina pasakoti, kad nesileistų į jokias kalbas su nepažįstamais žmonėmis, nesėstų į jų automobilius, jei siūlosi pavežėti. Labai gerai, kuomet vaikas žino savo adresą, tėvų telefono numerį. Jei vaikas dar labai mažas, einant į didesnius susibūrimus, galima jam parūpinti apyrankę su tėvų telefonų numeriais, tuo atveju, jei kartais pasimestų. O taip pat vaikui galima paaiškinti, kad pasiklydus, saugiau yra dairytis šeimų su vaikais ir būtent jų prašyti pagalbos. Taip bus mažesnė tikimybė, kad žmonės su vaikais turėtų piktų kėslų.
Siūlome pažiūrėti šį socialinį eksperimentą, kaip lengvai vaikus užkalbina nepažįstamas žmogus
Vandens pramogos
Kad ir kaip tėvams malonu būtų pasikaitinti saulutėje ir bent trumpam, pakėlus akis į dangų, pasimėgauti ramybe, visgi, akių nuo vaikų negalima nuleisti nė sekundei, ypač esant šalia gatvės ar vandens telkinių. Neretai skaudžiausios istorijos prasideda “Aš vos minutei nusisukau”. Todėl būtina prie vandens ne tik vaikus stebėti, bet dar ir pasirūpinti saugumo priemonėmis – gelbėjimosi liemenėmis, plaukimo ratais ar rankovėmis. Esant prie jūros, reikėtų atkreipti dėmesį į gelbėtojų pastabas ir vėliavėles ant kranto. O jei kartais atsitiktų taip, kad pagautų banga ir neštų link jūros, efektyviausia yra plaukti ne tiesiai į krantą, o išilgai link jo. Šis svarbus faktas net gali išgelbėti gyvybę.
Erkės
Vasara asocijuojasi ne tik su šviežiomis uogomis, žydinčiomis gėlėmis ar maudynėmis, bet ir su labai nemaloniais, kraują siurbiančiais parazitais – erkėmis. Erkių turėtų saugotis tiek pasiskiepiję, tiek nepasiskiepiję žmonės. Nors ir yra skiepai nuo erkinio encefalito, visgi nuo laimo ligos neapsaugotas nė vienas. Reikėtų vengti aukštos žolės, o keliaujant į mišką – pasirūpinti tinkama apranga ir avalyne. T.y. rinktis tokius drabužius, kurie uždengia visą kūną ir apsiauti uždarus batus. Ant šviesių drabužių šie parazitai bus lengviau pastebimi. Taip pat galima naudoti ir specialius purškalus, atbaidančius nepageidaujamus gyvius. O grįžus iš miško, labai gerai iškratyti visus drabužius, kad įsitikintume, jog nieko neparsinešėme. Dar norime atkreipti dėmesį į vieną svarbų dalyką – jei po pabuvimo gamtoje jums sukilo temperatūra, nenurašykite visko permainingiems orams ar per šaltiems gėrimams, nes tai gali būti ir vienas iš erkių sukeliamų ligų požymis, o įsisiurbusios erkės kartais galime ir nepastebėti.
Tikimės, kad šie praktiniai patarimai buvo naudingi ir vasara jums atneš tik džiugias akimirkas.