10 idėjų veikloms su vaikais vasarą

10 veiklų vasarai
  1. Piešimas kreidelėmis yra toks nostalgiškas dalykas ir mums, suaugusiems. Galime prisiminti vaikystę ir kartu su mažaisiais piešti ant grindinio. O kai piešti pabos, galima ir šiek tiek pajudėti. Tam labai tiks senas, smagus žaidimas – klasės. Tereikia ant grindinio nusipiešti kvadratėlius, juos sunumeruoti ir šuoliuoti.
  2. Leisti ir stebėti aitvarus tikriausiai mėgsta ir maži, ir dideli. Aitvaro pagalba suteiksite vaikui galimybę pažinti oro stichiją, o kartu bus proga ne tik pabūti lauke, bet ir turėti bendrą pomėgį.
  3. Kad laikas gamtoje neprailgtų ir vaikai nepradėtų nuobodžiauti, galima juos sudominti štai tokiomis gamtos tyrinėtojo kortelėmis. Akylos mažos akys turės surasti boružėles, grybus, riešutus ir kitus lentelėje pavaizduotus gamtos elementus bei juos pažymėti.
  4. Daryti darbelius galima ne tik namuose, bet ir būnant lauke. Tik namie galima pasiruošti kartono kortelių šablonų, nupiešiant ant jų vazą, kamuolį ar bet kokį kitą daiktą, pradurti skylutes ir duoti vaikams, kai jie gamtoje pradės nuobodžiauti. Į skylutes galima kaišioti smilgas, žoles ar spalvotas gėles.  O prikaišiojus geltonų pienių, liūtas turės ryškius karčius.
  5. Dar vienas senas ir be reikalo pamirštas žaidimas  – guma. Anksčiau kiekviename kieme vaikai žaisdavo nuo ryto iki vakaro. Tad galime jį prisiminti, parodydami savo vaikams. Paprastai, reikia trijų žaidėjų, bet jei esate tik dviese, ne bėda – galite pasinaudoti suoliuko, stulpo ar medelio pagalba, aprišdami gumą aplink juos.
  6. Ruošiantis į lauką, tikriausiai nesinori prisikrauti daugybės priemonių ir dažų, galinčių ištepti drabužius. Bet vieną teptuką ir nedidelį indelį į rankinę įsimesti galime, o vandens šiek tiek panaudoti iš gertuvės bei leisti vaikui piešti vandeniu ant grindinio, plytelių ar akmenų.
  7. Ne paslaptis, kad vaikai itin mėgsta kolekcionuoti akmenis. Dažnai namuose taip ir neatrandama jiems vietos. Bet galima pasigaminti dėklą iš kiaušinių dėžutės ir joje saugoti šiuos vaikų brangakmenius. Taip kiekvienas išėjimas į lauką galės tapti tikra lobių paieška.
  8. Neteršiant gamtos, galima pasigamti kažką smagaus iš antrinių žaliavų. Pavyzdžiui, laivelius iš plastikinių butelių. Depozitinius butelius paprastai priduodame, bet gaminimui galime naudoti pieno, geriamo jogurto ar kefyro plastikinius butelius ir išėjus į lauką, upelyje surengti laivų lenktynes. Tik nepamirškim susirinkti laivelių, lenktynėms pasibaigus.
  9. Kai po aktyvių žaidimų lauke norime nusiraminti ir pailsėti, galime su vaikais pažaisti žaidimą “Aš matau kažką…” ir pasakyti spalvą. Vaikai turi atspėti, kokį daiktą mes matome. O tuomet apsikeiskime.  Tai padės susitelkti, nusiramininti, o kartu ir lavinti žodyną.
  10. Jau pavasarį pradedame svajoti apie iškylų sezono atidarymą. Tik kad tie pavasariai tokie pemainingi ir nenuspėjami. Bet vasarą jau tikrai galime pasiplanuoti ir nusinešti į parką ar namų kiemą pleduką, ant jo susėsti ir traukti pasiruoštus užkandžius. Gamtoje ir valgosi skaniau, ir kaip tik turėsime progą artimiau pabendrauti su vaiku bei išklausyti jo džiaugsmus ir rūpesčius.

SMAGIŲ ĮSPŪDŽIŲ IR ĮDOMIOS VASAROS!

Daugiau idėjų:

Burbuliukai balione

Šiai veiklai reikės: Vandens karoliukų Balionų Vandens burbuliukai balione – nuostabi mankšta rankoms ir puikus būdas įtampai mažinti. Į balioną …

Skaityti »

Paukščių dirbtuvės

Kovo 10-ąją Lietuvoje minima 40-ies paukščių diena, siejama su masiniu paukščių parskridimu tėviškėn. Apytikriai keturiasdešimt paukščių rūšių kasmet išskrenda iš …

Skaityti »

Ridu ridu ridenu…

Ridenimo veiklos vaikams labai patinka. Ir nesvarbu, ką ridenti, svarbu pats procesas. Tad jei turite nuo Velykų likusi margučių ridenimo …

Skaityti »