Lava skystis

Lava skystis

Lava skystis

Šį eksperimentą darėme pirmą kartą – todėl blynas šiek tiek prisvilęs. Ar buvo smagu? Tikrai taip, šypsenos buvo iki ausų ir dabar jau žinome, ką daryti, kad kitą kartą gautųsi geriau!

Šiai veiklai reikės:

Pasirenkame aukštą stiklinę arba bespalvį butelį, pilame vandens, kad apsemtų dugną (mes padauginome, todėl pavyko ne taip gerai). Pilame aliejaus iki 1 cm nuo viršaus. Įlašiname kelis lašus dažų – patarimas naudoti skystus. Dažai turėtų susimaišyti su ant dugno esančiu vandeniu – turi gautis spalvotas vanduo. Sulaužome šnypšiančią tabletę ir įmetame į stiklinę. 

Eksperimento paaiškinimas: Įmetus šnypšiančią tabletę ji nugrimzta į dugną ir pradeda tirpti. Tirpstant susidaro dujos, kurios susimaišiusios su spalvotais dažais burbuliukuose kyla į viršų. Dujos pasiekusios paviršių išsisklaido, o spalvotas vanduo leidžiasi žemyn.

Žaidžiant su smulkiomis detalėmis ar atliekant eksperimentus pasirūpinkite vaikų saugumu, nepalikite jų vienų.

Aktualu:

Daugiau idėjų:

Pripūsk balioną kitaip

Pripūsk balioną kitaip

Pripūsk balioną kitaip Jeigu gautumėte užduotį pripūsti balioną be lūpų ir be parduotuvėje parduodamų pompų, kurį būdą pasirinktumėte? Mes išbandėme …

Skaityti »

Sniego audra stiklinėje

Sniego audra stiklinėje Tai žiemiškesnė Lava skysčio eksperimento versija. Vietoje spalvotų dažų naudojome baltus ir sukūrėme audrą stiklinėje. Jums prireiks: …

Skaityti »