Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/home/simtaszuikiu/domains/100zuikiu.lt/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/themes/default) is not within the allowed path(s): (/home/zuiult/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/zuiult/domains/100zuikiu.lt/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/forms/wpdFormAttr/Form.php on line 139
Neniutoninis skystis - 100 zuikių

Neniutoninis skystis

Tai vienas iš tų užsiėmimų, kurie neatsibosta, net daromi dažnai. Pirmieji klausimai kylantys vaikams, išvydus inde sumaišytą į tešlą panašią masę: Kas čia? Ar tai valgoma? Tai krakmolo ir vandens masė – neniutoninis skystis, kurį pasigaminti labai paprasta, o tyrinėti ypač smagu. Kai bandai paimti ją šaukštu ji tampa kieta, kai minkai rankoje ji kieta, tačiau vos tik atleidi – ji tampa skysta ir subėga tarp pirštų. 

Šiai veiklai reikės:

  • 1 stiklinės bulvių krakmolo
  • 1/3 stiklinės kambario temperatūros vandens
  • Maistinių dažų jeigu norisi
  • Pakloto, nes bus daug netvarkos

Eksperimento paaiškinimas: Neniutoninis reiškia, kad priklausomai nuo poveikio pobūdžio jis keičia savo fizines savybes. Pavyzdžiui nuo pridėto slėgio. T.y. nuo suspaudimo jis elgiasi kaip kietas kūnas – sukietėja,  o atleidus – teka kaip skystis. 

Duokite porą šaukštų, stiklainiukų, kiaurasamtį ir tegu pažinimo džiaugsmas skleidžiasi. Tikėtina, kad bus taip įdomu, kad įsitrauks ir tėveliai😊

Pažaidus masės nepilkite į kriauklę – nes gali užsikimšti vamzdžiai. Rekomenduojame sudėti ją į maišą ir mesti į šiukšliadėžę.

Žaidžiant su smulkiomis detalėmis ar atliekant eksperimentus pasirūpinkite vaikų saugumu, nepalikite jų vienų.

5 1 vote
Patiko? Įvertinkite!
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Jūsų krepšelis yra tuščiasGrįžti į parduotuvę