Neniutoninis skystis

Neniutoninis skystis

Neniutoninis skystis

Tai vienas iš tų užsiėmimų, kurie neatsibosta, net daromi dažnai. Pirmieji klausimai kylantys vaikams, išvydus inde sumaišytą į tešlą panašią masę: Kas čia? Ar tai valgoma? Tai krakmolo ir vandens masė – neniutoninis skystis, kurį pasigaminti labai paprasta, o tyrinėti ypač smagu. Kai bandai paimti ją šaukštu ji tampa kieta, kai minkai rankoje ji kieta, tačiau vos tik atleidi – ji tampa skysta ir subėga tarp pirštų. 

Šiai veiklai reikės:

  • 1 stiklinės bulvių krakmolo
  • 1/3 stiklinės kambario temperatūros vandens
  • Maistinių dažų jeigu norisi
  • Pakloto, nes bus daug netvarkos

Eksperimento paaiškinimas: Neniutoninis reiškia, kad priklausomai nuo poveikio pobūdžio jis keičia savo fizines savybes. Pavyzdžiui nuo pridėto slėgio. T.y. nuo suspaudimo jis elgiasi kaip kietas kūnas – sukietėja,  o atleidus – teka kaip skystis. 

Duokite porą šaukštų, stiklainiukų, kiaurasamtį ir tegu pažinimo džiaugsmas skleidžiasi. Tikėtina, kad bus taip įdomu, kad įsitrauks ir tėveliai😊

Pažaidus masės nepilkite į kriauklę – nes gali užsikimšti vamzdžiai. Rekomenduojame sudėti ją į maišą ir mesti į šiukšliadėžę.

Žaidžiant su smulkiomis detalėmis ar atliekant eksperimentus pasirūpinkite vaikų saugumu, nepalikite jų vienų.

Daugiau idėjų:

Auginame kitaip

Reikės augalų sėklų, geriausiai tinka mažos arba smailios sėklos. Išbrinkusi vandens karoliuką praduriame ir į tą vietą įdedame sėklą.

Skaityti »
Pripūsk balioną kitaip

Pripūsk balioną kitaip

Pripūsk balioną kitaip Jeigu gautumėte užduotį pripūsti balioną be lūpų ir be parduotuvėje parduodamų pompų, kurį būdą pasirinktumėte? Mes išbandėme …

Skaityti »

Sniego audra stiklinėje

Sniego audra stiklinėje Tai žiemiškesnė Lava skysčio eksperimento versija. Vietoje spalvotų dažų naudojome baltus ir sukūrėme audrą stiklinėje. Jums prireiks: …

Skaityti »