Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/home/simtaszuikiu/domains/100zuikiu.lt/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/themes/default) is not within the allowed path(s): (/home/zuiult/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/zuiult/domains/100zuikiu.lt/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/forms/wpdFormAttr/Form.php on line 139
Pripūsk balioną kitaip - 100 zuikių

Pripūsk balioną kitaip

Jeigu gautumėte užduotį pripūsti balioną be lūpų ir be parduotuvėje parduodamų pompų, kurį būdą pasirinktumėte? Mes išbandėme baliono pūtimą panaudojant actą ir sodą. Eksperimentas paprastas, greitas, bet vaikams labai smagus.

Jums prireiks:

Į butelį įpilkite acto 1-2 centimetrus nuo dugno. Į balioną įberkite porą šaukštelių sodos – galite panaudoti piltuvėlį, jeigu turite. Atsargiai užmaukite balioną ant butelio, kad soda liktų balione. Pakelkite balioną aukštyn – soda subyrės į butelį. Prilaikykite balioną, kad jis nenusprūstų. Stebėkite kas vyksta.

Eksperimento paaiškinimas: Kai actas ir soda susimaišo, susidaro dujos, vadinamos anglies dioksidu. Dujos pradeda plėstis butelyje ir pradeda pūsti balioną. Kuo daugiau dujų susidaro, tuo didesnis balionas išsipūs.

Eksperimento video:

Žaidžiant su smulkiomis detalėmis ar atliekant eksperimentus pasirūpinkite vaikų saugumu, nepalikite jų vienų.

Aktualu:

5 1 vote
Patiko? Įvertinkite!
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Jūsų krepšelis yra tuščiasGrįžti į parduotuvę